Międzynarodowa ekspedycja badawcza Indian’ 79˚ East Longitude, zdjęcie 1 (2)
Uczestnicy (od lewej): Dhaval Patel, Keyur Mashru, Mehul Pathak, Michal Apollo, Heike Schänzel, Ghazali Musa, Nishant Kaktoria, Jigna Katkoria. Zdjecie: Shah Bhavin

Właśnie zakończyła się międzynarodowa ekspedycja badawcza Indian’ 79˚ East Longitude. Jednym z jej uczestników był adiunkt Uniwersytetu Pedagogicznego, dr Michał Apollo (Zakład Turystyki i Badan Regionalnych, Instytut Geografii).

Niewielka grupa naukowców z różnych uniwersytetów na świecie została zaproszona do udziału w niezwykłej wyprawie mającej na celu szczegółowe zapoznanie się ze starożytna kulturą i cywilizacją hinduską, a przede wszystkim na zagadnieniach związanych z turystyką pielgrzymkową i problemami, z którymi się ona zmaga. W ciągu 5 tygodni zespół pokonał blisko 8000 km, od samego południa Indii aż po Himalaje, oraz odwiedził hinduistyczne świątynie usytuowane na 79˚ długości geograficznej wschodniej. Wyznaczona trasa biegła poza utartymi szlakami turystycznymi. Pokłosiem wyprawy będzie raport dokumentujący obserwacje, który zostanie przedstawiony sponsorowi ekspedycji, a wnioski zostaną opublikowane w rozpoznawalnym czasopiśmie naukowym.

Międzynarodowa ekspedycja badawcza Indian’ 79˚ East Longitude, zdjęcie 2 (2)Zakończenie ekspedycji w świątyni Kedarnath (3600 m n.p.m.), na zdjęciu (od lewej): Yana Wengel, Michal Apollo, Ghazali Musa

Uczestnicy: prof. Ghazali Musa (Zakład Strategii i Polityki Biznesowej, Uniwersytet Malezji, Malezja), dr Michał Apollo (Zagład Turystyki i Badan Regionalnych, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Polska), dr Heike Schänzel (Zakład Hotelarstwa i Turystyki, Uniwersytet w Auckland, Nowa Zelandia), dr Yana Wengel (Międzynarodowe Centrum Badań nad Eventami, Turystyką i Hotelarstwem, Uniwersytet Leeds Beckett, Wielka Brytania) oraz kilka osób obsługi.

Sponsor: Pan Ashwin B. Patel (Rektor Uczelni LDCP i Szkoły Międzynarodowej w Jayambe, Bharuch Gujarat, India)

Główny koordynator: dr Nishant Kaktoria (Reiseakademie India Education Pvt. Ltd.)