18 czerwca 2018 r. odbyło się zakończenie roku akademickiego 2017/2018 w działającym w strukturach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

W uroczystości, poza licznie przybyłymi słuchaczami UTW, udział wzięli: pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej dr Anna Okońska-Walkowicz, Prorektor ds. Studenckich prof. Katarzyna Potyrała, członkowie Rady Programowej UTW: dr Wanda Matras-Mastalerz – Wydział Filologiczny, dr Anna Stolińska – Wydział Matematyczno-Fizyczno-Techniczny oraz dr Anna Delekta – Wydział Geograficzno-Biologiczny. Spotkanie uświetnił swoim wykładem „Spotkać Innego, to znaczy... Studium fenomenologiczno-ejdetyczne” prof. Andrzej Ryk, dyrektor Instytutu Nauk o Wychowaniu. Uroczystość prowadziła prof. Zofia Szarota, dziekan UTW.

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, zdjęcie 1 (3)
fot. Tadeusz Sawka

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, zdjęcie 2 (3)
fot. Tadeusz Sawka

Wszystkim studentom wręczono dyplomy, ponadto słuchaczom podejmującym dodatkową aktywność zostały przekazane certyfikaty ukończenia kursów stymulacji pamięci oraz języka angielskiego przez dr Wandę Matras-Mastalerz i mgr Marię Czereyską-Kościelniak.

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, zdjęcie 3 (3)