8 czerwca 2018 r., w ramach projektu edukacyjnego Biblioteki Głównej „Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, gościliśmy dzieci z klas I–III ze Szkoły Podstawowej z Korzkwi oraz Szkoły Podstawowej nr 5 z Krakowa.

Zajęcia „Z muzyką przez świat” przeprowadzone przez dyrygenta, prof. Adama Korzeniowskiego, z Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej pobudziły dziecięcą wyobraźnię, pozwoliły stworzyć nowe rytmy i wykonać wspólny utwór.

„Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, zdjęcie 1 (8)

„Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, zdjęcie 2 (8)

„Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, zdjęcie 3 (8)

Dzieci wzięły także udział w warsztatach plastycznych „Dzieci świata”, które poprowadziła prof. Kinga Łapot-Dzierwa, pracownik Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej.

„Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, zdjęcie 4 (8)

„Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, zdjęcie 5 (8)

Tanecznym krokiem wędrowali uczniowie po Europie podczas zajęć muzyczno-ruchowych „Tańce z różnych stron świata” przygotowanych przez mgr. Michała Karasińskiego, pracownika Centrum Sportu i Rekreacji.

„Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, zdjęcie 6 (8)

„Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, zdjęcie 7 (8)

Dodatkowo, dla dzieci z I klasy szkoły podstawowej, zorganizowana została multimedialna pogadanka na temat savoir vivre’u w różnych regionach świata. O dobrych manierach opowiadali dzieciom pracownicy Biblioteki Głównej, Karina Olesiak i Joanna Kołakowska.

„Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy”, zdjęcie 8 (8)

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali drobne upominki.