22 maja 2018 r. jury konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” spośród kandydatów ubiegających się o tytuł „Studenta Maja” wybrało Michalinę Malisz, studentkę I roku studiów II stopnia na kierunku Studia Niemcoznawcze i Środkowoeuropejskie.

Największą pasją studentki jest gra na lirze korbowej; przechodzącym swój renesans instrumencie dawnym. Gruntowne wykształcenie muzyczne, przede wszystkim w grze na flecie poprzecznym, pomogło laureatce w samodzielnej nauce gry na tym skomplikowanym i niecodziennym instrumencie. Dodatkowym zainteresowaniem Michaliny są sporty sylwetkowe i kalistenika.

Michalina Malisz z Wydziału Humanistycznego „Studentką Maja”, zdjęcie 1 (2)

Największe osiągnięcia Studentki:

• Przynależność do Szwajcarskiego zespołu muzycznego Eluveitie
  • Koncertowanie w blisko 30 krajach, m.in. w: Japonii, Rosji, Ukrainie, Izraelu, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Anglii, Szwecji, Danii, Norwegii, Słowacji, Czechach, Polsce, Belgii, Holandii, Finlandii, Słowenii, Litwie, Łotwie, Estonii, Włoszech, Austrii, Turcji, Rumunii, Hiszpanii
  • Występy dla wielotysięcznych publiczności; na przykład podczas Wacken Open Air czy Greenfield Festival
  • Prowadzenie własnego kanału muzycznego na platformie You Tube

Michalina Malisz z Wydziału Humanistycznego „Studentką Maja”, zdjęcie 2 (2)
fot. Kamila Dąbrowa

Serdecznie gratulujemy.

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 500 zł (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 1500 zł (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).