Również w tym roku nasza Uczelnia włącza się do akcji "Szlachetna Paczka". W dniach 22 listopada - 1 grudnia 2017 będziemy zbierali środki pieniężne, artykuły spożywcze i przemysłowe dla jednej z krakowskich rodzin.

W tym roku pomagamy Pani Annie (66 l.) i Panu Zbigniewowi (68 l.)

Krótki opis sytuacji rodziny:

Małżeństwo do niedawna wiodło spokojne życie mimo wielu chorób jakie ich trapią. Jednak w październiku tego roku doszło do nieszczęścia – pożar pochłonął cały dobytek ich życia. Pewnego popołudnia wybrali się w odwiedziny do córki, jednak chwilę po opuszczeniu mieszkania wybuchł pożar (przyczyn nadal nie ustalono). Wystarczyła godzina, by mieszkanie doszczętnie spłonęło. Straż Pożarna uratowała jedynie ich ukochanego psa Maksa, który odniósł poważne poparzenia.

Obecnie mieszkają w malutkim mieszkaniu zastępczym, które otrzymali od spółdzielni na 2 miesiące. Oczekują na wejście ekipy remontowej, którą sfinansować pomogła rodzina, sąsiedzi oraz parafia.

Są bardzo miłą i ciepłą parą. Mimo niebywale wielkiej tragedii państwo Anna i Zbigniew nie poddają się próbie życiowej i podejmują wszelkie wysiłki, aby odbudować pogorzelisko i wrócić do domu. Rodzina tonie w morzu potrzeb, jednak najważniejszymi są: lodówko-zamrażarka, pralka, łóżka, ale przydatne byłyby także kołdra i poduszki, gdyż dotychczasowe zniszczył ogień.

Potrzeby rodziny są ogromne, ale wspólnymi siłami zdołamy sprawić, że nadchodzące Święta będą dla tej Rodziny wyjątkowe.

W nadchodzących dniach otwórzmy nasze serca i portfele dla potrzebujących!

Puszki, z naklejonym logo „Szlachetnej Paczki" znajdują się w: KANCELARII UCZELNI, BIBLIOTECE GŁÓWNEJ, w biurze SAMORZĄDU STUDENTÓW oraz na portierni przy ul. INGARDENA 4.

Produkty spożywcze, higieniczne i inne przyjmuje Samorząd Studentów w godz. 8:00 – 14:00.

Zapraszamy do włączenia się do akcji!

Zespół Organizacyjny Szlachetnej Paczki Uniwersytetu Pedagogicznego