Gheorghe Zamfir, światowej sławy muzyk, wirtuoz gry na fletni Pana, był gościem konferencji prasowej XVII Festiwalu Nauki i Sztuki, zorganizowanej na Uniwersytecie Pedagogicznym w dniu 25 maja 2017 r.

25 maja 2017 r. w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa XVII Festiwalu Nauki i Sztuki. Gościem specjalnym wydarzenia był Gheorghe Zamfir – światowej sławy kompozytor, wirtuoz gry na fletni Pana. Wieczorem, 26 maja, w kościele oo. Augustianów w Krakowie artysta wystąpi na koncercie Natura: Mater et Magistra, podczas którego towarzyszyć mu będzie Orkiestra Uniwersytetu Pedagogicznego oraz chóry akademickie uczelni krakowskich pod batutą prof. Adama Korzeniowskiego. Zgromadzona publiczność wysłucha ponad dziesięciu utworów, m.in. pieśń Ave Maria, rumuńskiego utworu ludowego Ciocârlia, balladę peruwiańską El Condor Pasa oraz niemiecką impresję instrumentalną The Lonely Shepherd.

Koncert zostanie wydany na CD, dołączonej do albumu pofestiwalowego oraz wrześniowego numeru „Konspektu”.

Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie promujące życie akademickie Krakowa. Biorą w nim udział uczelnie wyższe naszego miasta, jednostki Polskiej Akademii Nauk oraz Władze Miasta i Województwa. Uniwersytet Pedagogiczny już po raz trzeci jest głównym organizatorem Festiwalu. W poprzednich latach odbyły się koncerty: Marka Bilińskiego Po drugiej stronie Światła (22 maja 2015 r.) oraz Józefa Skrzeka Terra Nostra Desiderabilis (20 maja 2016 r.).

fot. Marcin Kania, Aleksandra Ciejka