W dniach 21-22 lutego 2017 r. na terenie Uniwersytetu Pedagogicznego odbędzie się zbiórka środków pielęgnacyjnych i pieniężnych na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Fundacja „Małopolskie Hospicjum dla Dzieci” jest organizacją pożytku publicznego świadczącą wieloaspektową pomoc i wsparcie nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Opieką hospicyjną objętych jest 40 rodzin.

Wolontariusze Hospicjum zbierać będą m.in. środki pielęgnacyjne i środki czystości (chusteczki nawilżane, pieluchomajtki, pampersy, podkłady higieniczne, płyny, żele i mydełka do kąpieli dla dzieci, emolienty do skóry atopowej), żywność dla dzieci (kaszki, zupki w słoiczkach np. Gerber) oraz środki pieniężne.

Zbiórka prowadzona będzie obok portierni w głównym budynku Uczelni przy ul. Podchorążych 2 w dniach 21-22 lutego 2017 r.

2017022122 zbiorka na Malopolskie Hospicjum dla Dzieci m