12 stycznia 2017 r. Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Kazimierz Karolczak spotkał się z Leokadią, Igorem i Grzegorzem Przebindami – autorami najnowszego przekładu „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa.

Państwo Przebindowie byli gośćmi spotkania zorganizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Polonistów oraz Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Spotkanie poprowadził prof. dr hab. Stanisław Koziara.

Prof. dr hab. Grzegorz Przebinda – jeden z autorów rodzinnego przekładu dzieła Bułhakowa – jest obecnie wiceprzewodniczącym Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa oraz Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Rektor UP prof. Kazimierz Karolczak z autorami rodzinnego przekładu „Mistrza i Małgorzaty” – Leokadią, Igorem i Grzegorzem Przebindami