W dniach 14 i 17 listopada 2016 na Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się II Małopolski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Stanów Zjednoczonych organizowany przez Bibliotekę Główną, przy wsparciu merytorycznym Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

Uczniowie 12 szkół gimnazjalnych i 12 ponadgimnazjalnych odpowiadali w formie ustnej i pisemnej na pytania przygotowane przez ekspertów z Konsulatu Generalnego w Krakowie.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyły zespoły reprezentujące poniższe placówki:

• I miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 52 OO. Pijarów w Krakowie (Aleksandra Drozd, Urszula Kwiecień, Paulina Zielińska)
  • II miejsce: Zespół Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej (Szymon Ciuła, Hubert Kolba, Mateusz Wojtas)
  • III miejsce (ex equo): Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym TSSP im. Piotra Michałowskiego w Krakowie (Zofia Moczulska, Roman Tancinco, Maksymilian Kucharski) oraz Gimnazjum nr 72 Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Krakowie (Julia Zdziłowska, Jakub Gędłek, Antoni Iwan)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli:

• I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie (Aleksander Milc, Zuzanna Zając, Marcelina Natkaniec)
  • II miejsce: Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie (Karolina Świątek, Maciej Kopacz, Karolina Botko)
  • III miejsce: VI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie (Magdalena Herman, Tomasz Majka, Denys Grokholskyi)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!