Studenci i studentki Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej, na czele z Dyrektorem Instytutu prof. dr. hab. Piotrem Jarguszem, koordynatorkami – Katarzyną Kot, Joanną Bolestą oraz z krakowskimi artystami, organizują darmowe warsztaty i zajęcia dla dzieci uchodźców z Ukrainy w Krakowie, by pomóc im oderwać się od ponurych myśli.

zajęcia dla dzieci uchodźców z Ukrainy

Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej pomaga (zdjęcie 2 z 2)

Ta niewielka, twórcza grupa pomaga zająć dzieci w kreatywny sposób, zapewniając jednocześnie wszystkie niezbędne materiały. Najmłodsi goście otrzymują również przybory artystyczne, aby w wolnych chwilach móc rozwijać swoje umiejętności plastyczne.

Było to możliwe dzięki wsparciu darczyńców. Część z darów została przekazana Andrzejowi Kotowi, Prezesowi Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Brzozowskiego. Artykuły plastyczne i piśmiennicze trafią również do dzieci z terenów objętych wojną, a znajdujących się obecnie pod opieką Uniwersytetu Pedagogicznego.