studia drugiego stopnia, profil ogólnoakademicki

Absolwent kierunku pozyskał wiedzę i kompetencje z zakresu ekonomicznego podejścia do dziedzictwa kulturowego, jego zagospodarowania i promocji, a także planowania i obsługi ruchu turystycznego, organizacji nowoczesnych imprez turystycznych, promocji i popularyzacji dziedzictwa kulturowego, krajoznawstwa i edukacji regionalnej, marketingu, tworzenia innowacyjnych produktów opartych na zasobach odziedziczonych.

Uzyskiwane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe

Absolwent tego kierunku uzyskał kwalifikacje do pracy w:

• instytucjach zajmujących się dziedzictwem kulturowym, czy kulturą;
  • podmiotach zarządzających dziedzictwem kulturowym, promujących kulturę i dziedzictwo kulturowe;
  • urzędach ochrony dziedzictwa;
  • fundacjach, stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych działających na rzecz zachowania i rozwoju dziedzictwa kulturowego;
  • Departamencie Dziedzictwa Kulturowego;
  • Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta;
  • Wydziale Ochrony Dziedzictwa;
  • Narodowym Instytucie Dziedzictwa;
  • Międzynarodowym Centrum Kultury;
  • Narodowym Centrum Kultury;
  • Narodowym Instytucie Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA,
  • przedsiębiorstwach turystycznych, szczególnie tych nakierowanych na konstruowanie nowoczesnych ofert z zakresu turystyki biznesowej, incentive, prozdrowotnej, ofert wyjazdów krótkoterminowych, architurystyki, etnoturystyki i turystyki muzealnej.

Absolwent jest także w pełni przygotowany do otworzenia własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej.

Dostęp do dalszych studiów

Uzyskany tytuł magistra daje możliwość podjęcia studiów w szkole doktorskiej oraz dalszego kształcenia na studiach podyplomowych.

Instytut Historii i Archiwistyki
historia@up.krakow.pl