Maciej Skóra w mundurze harcerza

25 tycznia 2023 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP przyznało tytuł „Studenta Stycznia” Maciejowi Skórze. Maciej jest studentem drugiego roku kierunku art & design na studiach stacjonarnych drugiego stopnia. Jego największą pasją jest malowanie obrazów i murali, harcerstwo, strzelectwo sportowe oraz majsterkowanie. Od osiemnastu lat jest czynnym członkiem ZHR, a od 2018 roku jest zawodnikiem w Krakowskim Towarzystwie Strzeleckim. Zaprojektował, koordynował i wykonał razem z harcerzami ZHR i studentami Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w czynie społecznym mural „Zabłocie – wczoraj, dziś i jutro”.

Maciej Skóra podczas malowania muralu

Maciej Skóra

Wybrane osiągnięcia

• Od 18 lat jest czynnym członkiem ZHR. Przeszedł niemal całą ścieżkę harcerską (od zucha do podharcmistrza – drugiego najwyższego stopnia instruktorskiego).
  • Służba w pogotowiu Harcerek i Harcerzy ZHR, która polegała na koordynacji krótkoterminowych punktów noclegowych w budynku starego dworca PKP oraz Galerii Krakowskiej dla uchodźców z Ukrainy, służbie granicznej, służbie magazynowej dla matek z dziećmi.
  • Zaprojektowanie, koordynowanie i wykonanie razem z harcerzami ZHR oraz studentami Uniwersytetu Pedagogicznego (kierunków komunikacja wizualna oraz art & science) muralu „Zabłocie – wczoraj, dziś i jutro”.
  • Brał udział w przygotowaniu cyfrowych materiałów do Szkolnej Biblioteki Cyfrowej (wydawnictwo Edicon) dla kierunku Technik Reklamy. W poprzednim roku współtworzył materiały edukacyjne do książki „Testy przygotowujące do egzaminu do kwalifikacji PGF.07. Wykonywanie przekazu reklamowego”.
  • Jako zawodnik w Krakowskim Towarzystwie Strzeleckim uczestniczył w Mistrzostwach Polski Open w kategorii pistoletu sportowego i zakwalifikował się do Srebrnej Odznaki. W lutym ubiegłego roku zdobył Puchar Prezesa zawodów klubowych i zajął pierwsze miejsce w kategorii PSP10.

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).