Weronika Dziepak „Studentką Stycznia”, zdjęcie 1 (3)

3 lutego 2021 roku odbyło się wręczenie nagrody dla laureatki konkursu „Student Miesiąca”. Tym razem tytuł Studentki Miesiąca otrzymała Weronika Dziepak, studentka drugiego roku studiów stacjonarnych drugiego stopnia kierunku art & design. Weronika zachwyciła komisję swoimi osiągnięciami naukowymi, ale przede wszystkim artystycznymi. Od trzech lat uczestniczy w projektach prospołecznych Stowarzyszenia Dobrze, które zajmuje się pomocą grupom wykluczonym w Polsce. Od sześciu lat natomiast angażuje się w życie Uczelni, działając, jako członek zarządu i koordynator współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK ze strony studentów, w Studenckim Kole Naukowym Wzornictwa Prototyp.

Weronika Dziepak „Studentką Stycznia”, zdjęcie 2 (3)Weronika Dziepak „Studentką Stycznia”, zdjęcie 3 (3)

Wybrane osiągnięcia

• trzykrotne otrzymanie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe
  • Międzynarodowa Gala Art of Packaging – Opakowanie no limits 2020; nominacja i wystawa grupowa na Sali Ziemi, Poznań 2020
  • See&Say – Ogólnopolski przegląd portfolio; wielokrotne wyróżnienia i nominacje do wystawy, Warszawa 2020
  • dotykowa adaptacja dla osób niewidomych dzieła „bez tytułu” z serii Żywe obrazy autorstwa Piotra Lutyńskiego; publikacja w „MOCAK Forum”, nr 15/2019, Kraków 2020
  • dotykowa adaptacja dla osób niewidomych dzieła „Góry” autorstwa Jana Tarasina; publikacja w „MOCAK Forum”, nr 15/2019, Kraków 2020
  • „Po prostu sztuka” oraz „Kaligrafia Japońska”; projekty dla Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Kraków 2019/2020
  • dotykowa adaptacja dla osób niewidomych dzieła „Góry” autorstwa Jana Tarasina; prezentacja w Centrum Kultury Wsi Polskiej podczas Międzynarodowego projektu Social Exclusion Fighters, Wierzchosławice 2019
  • „»Między « – puzzle”; prezentacja w Centrum Kultury Wsi Polskiej podczas Międzynarodowego projektu Social Exclusion Fighters, Wierzchosławice 2019

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 500 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 1500 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).