Informacja na temat aktualnych możliwości zakwaterowania w domach studenckich

Prorektor ds. Studenckich dr Anna Stolińska przypomina, że cały czas mogą Państwo ubiegać się o przyznanie miejsca w naszych domach studenckich w bieżącym roku akademickim. Uczelnia dysponuje wolnymi miejscami, w tym przeznaczonymi dla studentów, którzy chcą zamieszkać w akademikach podczas sesji egzaminacyjnej i w semestrze letnim. Chcemy, aby procedura przyznawania miejsc była dla Państwa prosta, szybka i wygodna.

Osoby, które chcą skorzystać z zakwaterowania w akademiku, prosimy o wysłanie wiadomości (ze swojej studenckiej skrzynki e-mailowej) na adres samorzad@up.krakow.pl. W tytule maila prosimy wpisać: „Wniosek o akademik”, a w treści maila – następujące informacje:

1. swoje imię i nazwisko;
  2. numer albumu;
  3. rok i kierunek studiów, stopień studiów (I stopnia, II stopnia, jednolite magisterskie);
  4. numer telefonu komórkowego;
  5. nazwę preferowanego akademika („Za Kolumnami”, „Krakowiak”, „Zaułek” lub „Atol”).

Samorząd Studentów, który zajmuje się przydzielaniem miejsc w domach studenckich, będzie na bieżąco informować Państwa o przyznaniu miejsca w akademiku. Po uzyskaniu takiej informacji, mogą Państwo zgłaszać się już bezpośrednio w recepcji danego akademika w celu zakwaterowania.

Jednocześnie informujemy, że obowiązują cały czas te same stawki za pobyt w akademikach. Przykładowo, student, który podejmie zakwaterowanie w Domu Studenckim „Za Kolumnami” w pokoju dwuosobowym zapłaci 445 złotych za miesiąc. Student, który zamieszkał w akademiku, w każdej chwili może zrezygnować z zakwaterowania. W takiej sytuacji, za zakwaterowanie przez niepełny miesiąc kwota należności wyniesie odpowiednio: połowę opłaty miesięcznej – za okres nie dłuższy niż pół miesiąca lub pełną opłatę miesięczną – za okres dłuższy od połowy miesiąca. Istnieje również możliwość zakwaterowania jednej osoby w pokoju – w takiej sytuacji opłata za miejsce jest większa o 75% (czyli w przypadku zakwaterowania w pokoju dwuosobowym w Domu Studenckim „Za Kolumnami” opłata za miejsce wynosi 778,75 złotych za miesiąc).

Zarządzenie Nr RO/Z.0201-2/2020 Prorektora ds. Studenckich Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dnia 17 lipca 2020 roku w sprawie wysokości opłat za zakwaterowanie w Domach Studenckich Uczelni w roku akademickim 2020/2021

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Samorządem Studentów (samorzad@up.krakow.pl) lub Biurem Spraw Studenckich (stypendia@up.krakow.pl).

Jednocześnie informujemy, że niezależnie od wyżej wymienionych możliwości zakwaterowania, w okresie od 1 do 21 lutego 2021 roku, można również korzystać z noclegów krótkotrwałych. Szczegółową informację oraz cennik.