„Napisz list! – TULOV”. Akcja pisania listów do pacjentów i personelu szpitali

Studenci drugiego roku studiów (drugiego stopnia) kierunku ekonomia społeczna przyłączyli się do ogólnopolskiej inicjatywy „Napisz List! – TULOV”.

„Napisz List! – TULOV” to projekt Korona Jaworzno. W ramach akcji wolontariusze piszą listy oraz kartki, które następnie trafiają do pacjentów oraz pracowników placówek medycznych.

Ważne, by list w swojej treści był neutralny – nie należy kierować go do określonego odbiorcy. Listy mogą być krótkie lub długie, mogą mieć formę laurki lub rysunku (akcja dociera również na oddziały dziecięce). Mogą być pisane zarówno odręcznie, jak i na komputerze. Tematyka listu jest dowolna, można pisać o sobie, własnych emocjach, pasjach czy planach na przyszłość. Aby list był „skutecznym lekarstwem” dla osoby obdarowanej, jak i piszącej należy podczas jego tworzenia zwrócić uwagę na możliwy aspekt emocjonalny odbiorcy. Następnie korespondencja trafia losowo do pacjentów, jest jednak oznaczona numerem wolontariusza i odbiorca może odpisać na widomość.

Aby dołączyć do grona wolontariuszy, wystarczy napisać wiadomość prywatną, a organizatorzy przedstawią szczegóły akcji (strona Korona Jaworzno na portalu społecznościowym Facebook, strona Napisz LIST – TULOV na portalu społecznościowym Facebook).

Koordynatorką akcji w Uniwersytecie Pedagogicznym jest nasza studentka Katarzyna Boroń.

Regulamin akcji