Forum Kół Naukowych to nowa inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej mająca na celu wsparcie oraz aktywizację środowiska studenckich kół naukowych w całej Polsce. W tym celu powstaje platforma kolanaukowe.psrp.org.pl dzięki której koła naukowe będą miały dostęp do rozmaitych możliwości rozwoju swoich członków oraz poszerzania swojej działalności.

Projekt ma za zadanie umożliwienie zarówno indywidualnego rozwoju członkom kół naukowych, jak i kół naukowych jako społeczności. Platforma ma stać się katalizatorem współpracy międzyuczelnianej w zakresie prowadzenia badań naukowych, wspólnego tworzenia publikacji oraz organizacji konferencji na tematy związane z działalnością danych kół naukowych.