Mamy nowy instytut

Miło nam poinformować, że od 1 września 2020 roku w strukturze Uniwersytetu Pedagogicznego funkcjonuje Instytut Filologii Angielskiej. Nowy instytut wyodrębniono z Instytutu Neofilologii.

W instytucie powstały: Katedra Językoznawstwa Angielskiego, Katedra Literatur Anglojęzycznych, Katedra Dydaktyki Przekładu, Katedra Historii i Kultury Krajów Angielskiego Obszaru Językowego, Katedra Dydaktyki Języka Angielskiego, Katedra Cyfrowej Edukacji Językowej, Zespół Badawczy Historii i Kultury Krajów Celtyckich.

W ofercie instytutu na rok akademicki 2020/2021 znalazły się studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia na kierunku filologia angielska. Instytut Filologii Angielskiej prowadzi również studia podyplomowe Nauczanie języka angielskiego uczniów o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych. Studia online.