Podwójne srebro naszych siatkarzy, zdjęcie 1 (3)

20 lipca 2020 roku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Małopolski w siatkówce plażowej. Naszą Uczelnię reprezentowały trzy pary:

1. Jakub Popardowski i Damian Rychlicki,
  2.  Michał Furman i Paweł Nowak,
  3. Mateusz Barczyk i Jakub Duda.

Nasi siatkarze wywalczyli na nich srebrny medal, a dwie nasze pary awansowały do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie. Jakub Popardowski oraz Damian Rychlicki wywalczyli historyczny medal dla sekcji siatkówki plażowej AZS UP, zajmując drugie miejsce. Druga spośród naszych par, Michał Furman z Pawłem Nowakiem, zajęli w turnieju siódme miejsce, które również premiowane jest awansem do Akademickich Mistrzostw Polski. Trzeciej parze niestety nie udało się wywalczyć awansu, ale to dzięki zaangażowaniu wszystkich trzech par, Uniwersytet Pedagogiczny został drużynowym srebrnym medalistą w siatkówce plażowej.

Podwójne srebro naszych siatkarzy, zdjęcie 2 (3)

Podwójne srebro naszych siatkarzy, zdjęcie 3 (3)

To najlepszy od trzydziestu lat sezon sekcji siatkówki plażowej AZS UP. Warto również przypomnieć, że drużyna trenera mgr. Pawła Lei zdobyła już brązowy medal Akademickich Mistrzostw Małopolski w hali. Zatem w tym sezonie to już trzeci krążek naszych siatkarzy, a Mistrzostwa Polski dopiero przed nami. Nie pozostaje nic innego, jak mocno trzymać kciuki za występy podopiecznych trenera Lei w Lublinie i czekać na kolejne wiadomości o medalach.