I Memoriał im. Jerzego Szymczyka. Turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, zdjęcie 1 (3)

17 listopada 2018 r. odbył się I Memoriał im. Jerzego Szymczyka – turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn organizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Stowarzyszenie SET. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. Kazimierz Karolczak.

Jerzy Szymczyk był długoletnim nauczycielem akademickim, pracownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w latach 1981–2007. Był również wybitnym reprezentantem Polski w siatkówce, wielokrotnym mistrzem Polski, olimpijczykiem oraz znakomitym trenerem.

Uroczystego otwarcia Memoriału w hali Uniwersytetu Rolniczego dokonał Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Kazimierz Karolczak, który przypomniał licznie zgromadzonej publiczności oraz uczestnikom turnieju najważniejsze osiągniecia sportowe oraz zawodowe Jerzego Szymczyka. Wszystkim zawodnikom życzył sportowej rywalizacji. Najbliższej rodzinie Jerzego Szymczyka – żonie, bratu i synowi – Jego Magnificencja wręczył kwiaty oraz okolicznościowe pamiątki.

W turnieju uczestniczyły cztery krakowskie akademickie zespoły kobiet – reprezentantki: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego oraz sześć zespołów męskich z: Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Rolniczego, Krakowskiej Akademii, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dwie drużyny z Uniwersytetu Pedagogicznego.

I Memoriał im. Jerzego Szymczyka. Turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, zdjęcie 2 (3)

I Memoriał im. Jerzego Szymczyka. Turniej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, zdjęcie 3 (3)

Podczas turnieju nie brakowało emocji oraz ciekawych akcji. Finalnie nasze studentki uplasowały się na drugim miejscu, a studenci wygrali turniej. Oprócz nagród drużynowych zostali też uhonorowani najlepsi zawodnicy. Tu także triumfowały nasze siatkarki – Ola Ochońska otrzymała nagrodę dla najlepszej przyjmującej, a Kasia Gazurek została wybrana najlepszą atakującą turnieju. Ponadto, z zespołu Uniwersytetu Pedagogicznego, wyróżniony został Michał Furman – najlepszy libero, Grzegorz Krochmal – najlepszy rozgrywający turnieju, Marcin Kudławiec – najlepszy przyjmujący i MVP turnieju – Kuba Popardowski.

Wyniki turnieju

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

1. Uniwersytet Pedagogiczny 2
  2. Collegium Medicum UJ
  3. AWF Kraków
  4. Uniwersytet Rolniczy
  5. Uniwersytet Pedagogiczny 1
  6. Krakowska Akademia

Klasyfikacja końcowa kobiet:

1. Uniwersytet Rolniczy
  2. Uniwersytet Pedagogiczny
  3. Uniwersytet Ekonomiczny
  4. Collegium Medicum UJ

Gratulacje dla zawodniczek i zawodników KU AZS UP z trenerami Łukaszem Licem oraz Pawłem Leją, którzy nie tylko świetnie przygotowali swoje zespoły do turnieju, ale przede wszystkim wspólnie zorganizowali cały turniej.

Mamy nadzieję , że Memoriał im. Jerzego Szymczyka na stałe wpisze się do kalendarza akademickich wydarzeń sportowych i będzie organizowany cyklicznie.

Turniej został zorganizowany pod patronatem m.in.: Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego i Uniwersytetu Pedagogicznego.