Miło nam poinformować, że do grona laureatów konkursu MINIATURA 3 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki dołączyła dr Elżbieta Rożej-Pabijan. Projekty zostały zakwalifikowane do finansowania z listy numer 3.

Narodowe Centrum Nauki rozpoczęło nabór wniosków w konkursach OPUS, PRELUDIUM, SONATA. Polscy naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów badawczych.

Program umożliwia doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza Unii Europejskiej, poprzez międzynarodową wymianę stypendialną.

Miło nam poinformować, że do grona laureatów konkursu MINIATURA 3 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki dołączyli dr hab. Anna Barbasz i dr inż. Paweł Hyjek. Projekty zostały zakwalifikowane do finansowania z listy numer 2.

Trwa nabór do konkursu GRIEG na wspólne polsko-norweskie projekty badawcze realizowane we wszystkich dziedzinach nauk.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki konkursu PROM. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się projekt złożony przez Uniwersytet Pedagogiczny.

Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór do programu badawczego dla naukowczyń i naukowców zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.

Narodowe Centrum Nauki rozpoczęło nabór wniosków w konkursach OPUS, PRELUDIUM, MOZART i M-ERA.NET 2 Call 2019. Polscy naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów badawczych.

Po raz kolejny rozstrzygnięto flagowe konkursy Narodowego Centrum Nauki OPUS, PRELUDIUM i SONATA. Na finansowanie projektów badawczych w ramach badań podstawowych naukowcom przekazane zostanie ponad 527,6 milionów złotych. Do NCN wpłynęło łącznie 3826 wniosków, spośród których finansowanie otrzymało 777 przedsięwzięć.

15–19 maja 2019 r. w Instytucie Informatyki odbyło się spotkanie grupy roboczej międzynarodowego projektu naukowego dComFra – Digital Competence Framework for Ukrainian Teachers and other Citizens. W spotkaniu wzięli udział naukowcy z sześciu krajów, reprezentujący piętnaście ośrodków naukowych oraz rządowych.