Prorektor ds. Nauki dr hab. Michał Rogoż, prof. UP z dziekanami i naukowcy, którzy właśnie uzyskali stopnie naukowe w przewodach doktorskich oraz w postępowaniach habilitacyjnych pozują do wspólnej fotografii w Auli Głównej
fot. Marcelina Woźnicka

26 maja 2023 roku w Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 odbyły się promocje doktorskie i habilitacyjne. Uroczystości przewodniczył Prorektor ds. Nauki dr hab. Michał Rogoż, prof. UP, który przywitał zebranych słowami: „W ostatnim okresie nasz Uniwersytet rozwija się szczególnie dynamicznie. Wyremontowana została Aula Główna oraz Audytorium, pozyskano dodatkową powierzchnię przed tymi salami, powstały nowe strefy studenta, zakupiono kilkadziesiąt hektarów wraz z zabytkowym fortem przy ul. Rydla oraz pozyskano środki na budowę nowoczesnego obiektu na tym terenie. Sytuacja finansowa uczelni została w pełni ustabilizowana, co pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość. Na skutek ostatniej oceny, będącej następstwem procesu ewaluacji jakości działalności naukowej, uzyskaliśmy uprawnienia do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego w dwudziestu dyscyplinach naukowych. Powstają nowe, atrakcyjne kierunki studiów w tym między innymi cieszące się ogromnym zainteresowaniem dziennikarstwo i kryminalistyka. Przed nami kolejne wyzwania, którym mam nadzieję dzięki naszej wspólnej pracy zdołamy sprostać. Dla wspólnoty akademickiej promocje doktorskie i habilitacyjne stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu uroczystości”.

Prorektor ds. Nauki dr hab. Michał Rogoż, prof. UP przemawia. Obok niego dziekani. Na pierwszym planie doktoranci

tegoroczni doktoranci i habilitanci
fot. Marcelina Woźnicka

Prorektor ds. Nauki dr hab. Michał Rogoż, prof. UP wręcza dyplom dr hab. Wiktorii Kudeli-Świątek
fot. Marcelina Woźnicka

Dyplomy otrzymali naukowcy, którzy uzyskali stopnie naukowe w czterdziestu trzech przewodach doktorskich oraz w czterech postępowaniach habilitacyjnych.

W uroczystości wzięli również udział Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych dr hab. Andrzej Kuropatnicki, prof. UP, Dziekan Wydziału Sztuki dr hab. Łukasz Murzyn, prof. UP, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych dr hab. Grzegorz Formicki, prof. UP oraz Dziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. dr hab. Roman Kochnowski. Wśród zebranych byli doktorzy habilitowani i doktorzy, którym zostały wręczone dyplomy, a także przewodniczący rad dyscyplin: Przewodniczący Rady Dyscypliny Historia prof. dr hab. Łukasz Tomasz Sroka, Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki Biologiczne dr hab. Andrzej Kornaś, prof. UP, Przewodniczący Rady Dyscypliny Językoznawstwo prof. dr hab. Stanisław Koziara, Przewodniczący Rady Dyscypliny Literaturoznawstwo prof. dr hab. Paweł Próchniak, Zastępca Przewodniczącej Rady Dyscypliny Sztuki Plastyczne i Konserwacja Dzieł Sztuki dr hab. Sebastian Wywiórski, prof. UP, Przewodniczący Rady Dyscypliny Nauki Fizyczne dr hab. Wojciech Bąk, prof. UP, Zastępca Przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauki o Polityce i Administracji dr hab. Stefan Bielański, prof. UP, Przewodnicząca Rady Dyscypliny Pedagogika dr hab. Barbara Nowak, prof. UP i Zastępca Przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauki o Bezpieczeństwie dr hab. Przemysław Wywiał, prof. UP.

Promocje habilitacyjne

Kinga Kowalik
Natalia Malejky-Kłusek
Joanna Wojciechowska-Puchałka

Dyscyplina Sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki
Jakub Niewdana
Konrad Peszko
Sebastian Bożek
Barbara Janczak
Marcin Piotrowicz
Aleksandra Młynarczyk-Gemza
Marta Niedbał
Mateusz Rafalski
Aleksandra Kolobius
Marcin Wojciechowski

Dyscyplina Językoznawstwo
Michał Jankowicz
Małgorzata Kuśnierz
Sebastiano Scarpel
Katarzyna Działowy

Dyscyplina Nauki o polityce i administracji
Maria Kotkiewicz
Adrian Poparda
Marceli Herman

Dyscyplina Nauki o bezpieczeństwie
Sylwia Poparda
Dyscyplina Matematyka
Sebastian Wójcik
Marek Janasz
Anna Petiurenko
Renata Malejki

Dyscyplina Geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna
Katarzyna Janczarska-Bergel

Uroczystości promocji doktorskich towarzyszyło również ślubowanie, podczas którego naukowcy przyrzekali między innymi wspieranie spraw i dążeń naszej Alma Mater, poszanowanie godności, jaką otrzymali wraz z nadaniem stopnia naukowego, a także pracę nad rozwojem badań.