Fulbright (logo)

Fulbright English Teaching Assistant (ETA) to program dla polskich uczelni zainteresowanych goszczeniem native speakera. W trakcie dziewięciomiesięcznego pobytu w Polsce (od października do czerwca), osoba taka asystuje w zajęciach języka angielskiego ogólnego lub specjalistycznego i/lub samodzielnie je prowadzi – w zależności od potrzeb uczelni.

Dzięki działaniom dr hab. Joanny Zawiejskiej, prof. UP, dr inż. arch. Doroty Wantuch-Matli i dr Wioletty Kilar, udało się uzyskać pozytywną ocenę wniosku o przyznanie Instytutowi Geografii asystenta ETA.

W związku z powyższym, miło nam poinformować, że w roku akademickim 2022/2023 do zespołu pracowników Instytutu Geografii dołączy pani Valerie Browne, która poprowadzi zajęcia dydaktyczne w ramach kursów językowych, prowadzonych w Instytucie Geografii na studiach drugiego stopnia oraz wspomoże pracowników Instytutu w nauce języka.

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie jakości i rozwinięcie treści zajęć językowych, wzmocnienie wśród naszych studentów motywacji do podejmowania uczestnictwa w programach wymiany międzynarodowej (na przykład Erasmus+), inicjatywach i warsztatach międzynarodowych, a poprzez to działanie zwiększenie stopnia umiędzynarodowienia w Instytucie. Jednocześnie podniesienie umiejętności językowych pozwoli na poszerzanie wiedzy studentów, dzięki możliwości swobodniejszego korzystania ze specjalistycznych publikacji w języku angielskim.

W perspektywie czasu, pozyskanie osoby Fulbright ETA wpłynie także na podniesienie wśród studentów i pracowników umiejętności językowych, co będzie miało korzystny wpływ na wzmocnienie pozycji naszych przyszłych absolwentów na rynku pracy oraz pracowników w rozwijaniu współpracy międzynarodowej.