Prof. dr hab. Mariusz Wołos zasiądzie w Radzie Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Mariusz Wołos został powołany w skład Rady Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Poza naukowcem z Uniwersytetu Pedagogicznego w radzie znaleźli się także prof. Andrzej Nowak (Uniwersytet Jagielloński), dr Sławomir Dębski (Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych), Maria Przełomiec (dziennikarka), Piotr Skwieciński (Dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie) oraz Urszula Ślązak (Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia jest państwową osobą prawną, której celem działalności jest inicjowanie i wspieranie działań podejmowanych w Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich.