Narodowe Centrum Nauki rozpoczęło nabór wniosków w konkursach OPUS, SONATA, PRELUDIUM BIS, BEETHOVEN CLASSIC.

Naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów badawczych:

• OPUS 20 – na projekty badawcze, w tym projekty prowadzone we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub wielostronnej;
  • SONATA 16 – na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem;
  • PRELUDIUM BIS 2 – skierowany do podmiotów prowadzących szkoły doktorskie;
  • BEETHOVEN CLASSIC 4 – na polsko-niemieckie projekty badawcze w zakresie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce.

Zgodnie z Regulaminem przygotowania, realizacji i rozliczania w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie projektów badawczych i badawczo-rozwojowych, finansowanych ze środków krajowych i zagranicznych, osoby zainteresowane konkursami mogą składać wnioski do Biura Nauki w terminach:

• do 24 listopada 2020 roku – zgłoszenie projektu,
  • do 1 grudnia 2020 roku – wniosek do weryfikacji,
  • do 8 grudnia 2020 roku – wniosek do podpisu.

wzór zgłoszenia projektu i dane Uniwersytetu Pedagogicznego do projektów Narodowego Centrum Nauki