Komunikat nr KU.K.0211.18.2022
Kanclerza
Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
z dnia 16 marca 2022 roku
w sprawie pomocy bezpośredniej dla Ukrainy

W związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy Uczelnia organizuje zbiórkę przedmiotów, które zostaną przekazane obywatelom Ukrainy, przebywającym na terytorium swojego państwa. Zwracam się z uprzejmą prośbą do całej społeczności naszej Uczelni o wsparcie tej akcji. Poniżej lista najpotrzebniejszych przedmiotów. Dary można dostarczać do pokoju 179 w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podchorążych 2 do jutra (17.03.2022 r.) do godziny 12.00.

Lista produktów:

• opatrunki, plastry, bandaże, płyny odkażające, krople do nosa, tabletki na gardło, środki przeciwzapalne itp.;
  • chemia;
  • środki higieniczne dla kobiet i dzieci;
  • ciepła odzież dla żołnierzy: kurtki, rękawiczki, skarpety;
  • kamizelki z wieloma kieszeniami;
  • bielizna termoaktywna;
  • karimaty, koce, śpiwory, pościel;
  • krótkofalówki;
  • powerbanki;
  • batony energetyczne;
  • nakolanniki np. do ogrodu lub na rolki;
  • latarki;
  • lornetki;
  • żywność i pampersy dla dzieci;
  • żywność długoterminowa (chleb, konserwy);
  • mleko (UHT);
  • mąka.

Jednocześnie dziękuję wszystkim pracownikom i studentom za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie.