Zaproś wykładowcę

Zapraszamy uczniów wraz z nauczycielami do skorzystania z oferty zajęć edukacyjnych realizowanych w trybie online „Zaproś wykładowcę”.

Nauczyciele akademiccy przygotowali propozycje zdalnych wykładów i warsztatów, uwzględniając wymagania podstawy programowej realizowanej w polskich szkołach.

Mamy nadzieję, że zajęcia te staną się przydatnym narzędziem pogłębiania wiedzy o interesujących obszarach nauki, a także miłą i atrakcyjną odskocznią od codziennych szkolnych obowiązków.

Wykłady online dedykowane są uczniom szkół ponadpodstawowych i nauczycielom. Zajęcia organizowane są w terminach wyznaczonych w harmonogramie lub na życzenie szkoły, po uprzednim uzgodnieniu z koordynatorem projektu. Zapisy na zajęcia przyjmowane za pośrednictwem formularza, wysłanego najpóźniej na trzy dni przed planowanym terminem lekcji.

program zajęć online (historia, filozofia, etyka, język polski, edukacja dla bezpieczeństwa, inne)
program zajęć online (geografia)
program wykładów dla nauczycieli

Na okres między 15 marca a 29 kwietnia 2021 roku planowane są wykłady, warsztaty/eksperymenty z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

Z obszaru fizyki:

• Teoria Kopernika – czyli skąd wiadomo, że to prawda
  • Energia z jądra atomu – reakcja syntezy i rozszczepienia
  • Dyskretny urok kryształów
  • Jak latają satelity
  • Energia z jądra atomu-rozpady promieniotwórcze

Z obszaru matematyki:

• O trójkątach podobnych i metodzie pola (wstęp do automatycznego dowodzenia twierdzeń)
  • Ornamenty w sztuce i w matematyce
  • Figury magiczne
  • Aplikacja Euclidesa i konstrukcje Hilberta
  • Liczby. Dzieje ich powstania, ich tajemnice, nieznane fakty i ciekawostki związane z liczbami
  • Stabilność punktów Lagrange'a
  • Liczby Catalana – warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych
  • Fraktal na stulecie

Tematyka spotkań z obszaru geografii, biologii, informatyki jest w trakcie przygotowywania.

Szczegóły dotyczące programu zostaną opublikowane po 15 lutego 2021 roku.

Kontakt i rejestracja
Karina Olesiak