uśmiechnięty student w niebieskiej koszuli

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprasza na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia na kierunku ekonomia.

Ekonomia to kierunek przeznaczony dla osób, które chcą mieć wpływ na sferę społeczno-gospodarczą i zdobyć pożądane na rynku pracy kompetencje. Podczas realizowania nauki nabędziesz gruntowne wykształcenie ekonomiczne, uzyskasz wiedzę na temat gospodarki i jej funkcjonowania, zrozumiesz mechanizmy funkcjonowania przedsiębiorstwa (w tym przedsiębiorstwa społecznego i społecznie odpowiedzialnego). Zdobędziesz także praktyczne umiejętności, będziesz brał udział w zajęciach z wykorzystaniem biznesowych gier symulacyjnych, zrealizujesz praktyki w wielu ciekawych przedsiębiorstwach i organizacjach non-profit.

Jako absolwent ekonomii pierwszego stopnia będziesz mógł pracować w zagranicznych i krajowych firmach, stowarzyszeniach, organizacjach non-profit, administracji publicznej.

Wybrane przedmioty na studiach

Mikroekonomia
Makroekonomia
Ekonomia rozwoju
Innowacje w gospodarce rynkowej
Międzynarodowa integracja gospodarcza
Analiza ekonomiczno-finansowa
Finanse przedsiębiorstw
Analiza rynku
Symulacyjne gry biznesowe

program studiów – studia stacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 831 KB)
program studiów – studia niestacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 845 KB)

Studia drugiego stopnia pozwolą Ci natomiast zdobyć pogłębioną wiedzę i umiejętności, które przyczynią się do rozwoju Twojej kariery w sferze ekonomii, finansów oraz zarządzania. W czasie toku studiów nabędziesz gruntowne wykształcenie z zakresu ekonomii, praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w przedsiębiorstwach i fundacjach, z wykorzystaniem metody statystycznej i nowoczesnych technologii (które pozwalają na kompetentne zarządzanie pracą zespołową).

Wybrane przedmioty na studiach

Współczesna ekonomia
Rachunkowość finansowa
Polski i europejski system podatkowy