Ogłoszono nabór do programu Poland My First Choice NAWA, dzięki któremu młodzież z krajów rozwiniętych może podjąć studia ze stypendium w polskich uczelniach.

Program daje możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia w trybie stacjonarnym z comiesięcznym stypendium NAWA. Na uczelniach publicznych stypendyści będą ponadto zwolnieni z opłat za kształcenie. W ramach Programu zainteresowane osoby mogą wybrać dowolny kierunek prowadzony w języku polskim lub angielskim.

O udział w programie mogą ubiegać się obywatele 44 krajów i terytoriów: Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Chile, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Hongkongu, Irlandii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Makau, Malty, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Portugalii, Republiki Korei, Rumunii, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Urugwaju, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch, którzy studiują na studiach pierwszego stopnia w jednym z wymienionych wyżej krajów i terytoriów lub ukończyli je nie wcześniej niż w 2021 roku i planują rozpocząć studia drugiego stopnia w Polsce w roku akademickim 2023/2024.

Termin składania wniosków upływa 15 czerwca 2023 roku, o godzinie 15.00.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.