uśmiechnięty student

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprasza na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia na kierunku geopolityka. W trakcie studiów na tym kierunku studenci zdobędą wiedzę z zakresu nauk o polityce i administracji, nauki o Ziemi i środowisku, ekonomii i finansów.

Wybrane przedmioty na studiach

Psychologia społeczna w polityce
Geografia ekonomiczna
Polityka Unii Europejskiej
Warsztaty geopolityki
Geoekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze
Astropolityka
Handel i transport międzynarodowy
Scenariusze geopolityczne
Geostrategia
Korporacje międzynarodowe
Cyberbezpieczeństwo

Absolwent geopolityki to osoba, która wykazuje postawę patriotyczną i w sposób analityczny, patrząc na świat realnie, posiada umiejętność oceny otrzymywanych informacji oraz dostrzega problem celowej dezinformacji. Rozpoznanie procesów geopolitycznych przeprowadza przedsiębiorczo, potrafi pracować indywidualnie oraz w zespole, zna podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, posiada wiedzę z zakresu ochrony własności intelektualnych, potrafi racjonalnie planować swoją ścieżkę kariery zawodowej, jest świadom konieczności podnoszenia swoich kompetencji zawodowych i społecznych oraz ma świadomość postępowania zgodnie z zasadami etyki.

Absolwent kierunku geopolityka jest przygotowany do pracy na stanowiskach w instytucjach i firmach zajmujących się kompleksowym opracowywaniem strategii, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania terenu i organizacji działalności społeczno-gospodarczej, politycznej i informacyjno-medialnej, a także do pracy z systemami zarządzania państwem oraz dla służb mundurowych i korporacji międzynarodowych. Absolwent ukierunkowany jest na pracę, jako indywidualny przedsiębiorca, jak również w środowisku międzynarodowym członek wielkich zespołów, w tym w siłach zbrojnych, w administracji państwowej różnych szczebli, gdzie wymagana jest szeroka wiedza o świecie, w mediach, w organizacjach pozarządowych (w tym eksperckich, edukacyjnych i politycznych, jak partie polityczne).

Rejestracja na studia rozpocznie się 1 czerwca 2022 roku.