prowadzący LIVE na trzech scenach
fot. Anna Grzelak

Za nami kolejny już Wirtualny Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego. 17 marca 2021 roku oprócz uzyskania informacji o kierunkach studiów i studiowaniu na naszej Uczelni, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach akademickich przygotowanych przez naukowców z naszej Alma Mater.

O tym „Czy można żyć bez guzików? Opowieść o zatrzymanych w czasie Amiszach” (dr Małgorzata Kmak | Instytut Nauk o Polityce i Administracji), „Piksel na oku! Jak szybko zaprojektować własny krój pisma” (mgr Ada Krawczak | Instytut Nauk o Informacji), „Czy zwierzęta pozaludzkie mają świadomość?” (dr hab. Jakub Gomułka, prof. UP; dr hab. Marcin Urbaniak, prof. UP | Instytut Filozofii i Socjologii), „Od podziału do podziału – jak żyje komórka” (dr hab. Gabriela Gołębiowska | Instytut Biologii), jak zrobić zina (Grupa Grafików Projektantów | Instytut Grafiki i Wzornictwa) czy o tym, jakie problemy miał krakowski student w epoce jagiellońskiej i o tym, skąd wziąć pieniądze, co robić w czasie wolnym i czy w ogóle warto studiować? (prof. dr hab. Jerzy Rajman | Instytut Historii i Archiwistyki) można się było dowiedzieć podczas specjalnie na ten dzień przygotowanych warsztatów i wykładów.

Maturzyści mieli także możliwość uczestniczenia w transmisji na żywo (zapis z wydarzenia można obejrzeć na kanale Uniwersytetu Pedagogicznego w serwisie internetowym YouTube), którą poprowadzili studenci Uniwersytetu Pedagogicznego: Agnieszka Joniec i Artur Lechowicz, Aleksandra Kloc i Jegor Kulczycki, Aleksandra Kretek i Katarzyna Morawska. Na naszych scenach pojawili się między innymi: Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Tomasz Rachwał, prof. UP; przedstawiciele Biura Rekrutacji i Biura Promocji – Rafał Birgiel i Karina Olesiak; przewodnicząca Samorządu Studentów Kamila Kowalczyk; przedstawiciele Biura Współpracy Międzynarodowej oraz organizacji studenckich, a także studenci i absolwenci Uniwersytetu Pedagogicznego.

Agnieszka Joniec i Artur Lechowicz rozmawiają z Rafałem Birgielem i Kariną Olesiak
fot. Anna Grzelak

Aleksandra Kloc i Jegor Kulczycki rozmawiają ze studentkami Uniwersytetu Pedagogicznego
fot. Anna Grzelak

Podczas spotkań w aplikacji Microsoft Teams maturzyści mogli liczyć na rzetelne informacje od wykładowców i studentów. Zadawali pytania dotyczące kierunków studiów, zajęć, możliwości rozwoju, praktyk, stypendiów. I na wszystkie z nich – otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. A to tylko niewielki wycinek z tego, co działo się podczas Wirtualnego Dnia Otwartego Uniwersytetu Pedagogicznego.

Dziękujemy, że byliście z nami.