Rekrutacja do Legii Akademickiej

Chcesz odbyć przeszkolenie wojskowe? Zostać żołnierzem rezerwy? Zapraszamy w szeregi Legii Akademickiej. Do 25 listopada 2019 roku trwa rekrutacja do trzeciej edycji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów w ramach programu Legia Akademicka.

Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej składa się z dwóch części: części teoretycznej realizowanej przez uczelnie zgodnie z opracowanym przez Ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym oraz części praktycznej (ćwiczeń wojskowych) organizowanych przez Ministra Obrony Narodowej.

Do programu przystąpić będzie mógł student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) uczelni wyższej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie. Zainteresowanych udziałem w programie prosimy o wypełnienie wniosku o powołanie do odbycia przeszkolenia wojskowego w ramach projektu pilotażowego edukacji wojskowej studentów Legia Akademicka oraz o jego dostarczenie do Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie (ul. Ingardena 4; dr Łukasz Czekaj pokój 211N, dr Przemysław Wywiał pokój 304N lub sekretariat Instytutu pokój 203N).

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia wojskowego dla studentów można uzyskać pisząc na adres legia.akademicka@up.krakow.pl.

Spotkanie informacyjne dotyczące Legii Akademickiej
Legia Akademicka na portalu społecznościowym Facebook