Początek działalności Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

W ramach rozwoju oferty Uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji rozpoczął działanie Uniwersytet Młodego Odkrywcy „Poznawaj świat zdrowo – Zdrowy styl życia ucznia warunkiem efektywności w nauce i wzrostu kompetencji”.

Pierwsze spotkanie – Szkolny Piknik Ogrodowy – z udziałem uczniów i ich rodziców, odbył się w Zespole Szkół w Przegini 6 października 2018 r. Bogaty program zajęć obejmował część teoretyczną, podczas której przedstawione zostały zasady zdrowego odżywiania się oraz odbyła się dyskusja o zdrowym stylu życia. Druga część spotkania miała praktyczny charakter. Uczniowie wraz z rodzicami wspólnie przygotowali posiłki z produktów żywnościowych dostarczonych przez organizatorów, a następnie zaprezentowali wykonane przez siebie potrawy.

Kolejne spotkanie promujące zdrowy styl życia zorganizowane zostanie w połowie października w Szkole Podstawowej im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach.
Wszystkie zajęcia prowadzone są w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt prowadzi Centrum Doskonalenia Kompetencji we współpracy z Biurem Rozwoju, za stronę merytoryczną odpowiada Studium Kształcenia Nauczycieli. W działaniach projektowych organizatorów wspiera Koło Naukowe „Nauczyciel z pasją”.