9 czerwca 2018 r. odbyło się zakończenie roku akademickiego 2017/2018 w działającym w strukturach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Uniwersytecie Dzieci i Rodziców.

Warsztaty plastyczno-muzyczne „Między linią a pięciolinią” poprowadził dr hab. Marek Batorski, prof. UP z Wydziału Sztuki. Dzieci pod wpływem muzyki granej na żywo wykonywały prace malarskie w technikach gwasz, tempera, akryl na papierze oraz collage – z wykorzystaniem pisma nutowego. W warsztatach udział wziął również zespół Batorski Trio w składzie: Aldo Jashua – fortepian, Marek Batorski – saksofon, Paweł Muniak – trąbka, który wykonywał standardy muzyki jazzowej.

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Dzieci i Rodziców, zdjęcie 1 (3)
fot. Tadeusz Sawka

Spotkanie uświetniła swoim wykładem „Kim jest Inny” dr Ewa Żmijewska z Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej.

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Dzieci i Rodziców, zdjęcie 2 (3)
fot. Tadeusz Sawka

Bezpośrednio po zajęciach nastąpiło wręczenie dyplomów i certyfikatów studentom UDiR przez Dziekan UDiR prof. UP Kingę Łapot-Dzierwę i dr Ewę Żmijewską.

Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Dzieci i Rodziców, zdjęcie 3 (3)