5–6 czerwca 2018 r. w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się Konferencja „Architektura informacji jako dyscyplina akademicka (AIDA)” zorganizowana przez Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Gośćmi specjalnymi byli zagraniczni praktycy i autorzy publikacji z zakresu architektury informacji, tj. Peter Morville, Andrea Resmini i Krispian Emert, a także przedstawiciele polskich instytutów i ośrodków prowadzących kierunki, specjalności oraz przedmioty z zakresu architektury informacji, użyteczności, grafiki informacyjnej oraz projektowania informacji. Obecni byli również pracownicy firm projektujących serwisy i systemy informacyjne, działające w branży UX/HCI. Konferencja była więc doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w gronie specjalistów.

Konferencja „Architektura informacji jako dyscyplina akademicka (AIDA)”, zdjęcie 1 (3)

Konferencja „Architektura informacji jako dyscyplina akademicka (AIDA)”, zdjęcie 2 (3)

Wśród prelegentów znaleźli się także studenci architektury informacji naszej Uczelni, którzy zaprezentowali m. in. swoje projekty dyplomowe.

Tematyka konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony jej uczestników i niewątpliwie przyczyni się do dalszego rozwoju tej dyscypliny w Polsce, jak również wyższego poziomu kształcenia architektów informacji. Dowodem atrakcyjności oraz istotności tematyki podjętej na konferencji AIDA były również prośby od uczestników o kontynuowanie inicjatywy.

Konferencja „Architektura informacji jako dyscyplina akademicka (AIDA)”, zdjęcie 3 (3)