Już po raz kolejny Biblioteka Główna UP przyłączyła się do akcji promocji czytelnictwa w regionie i zorganizowała zajęcia dydaktyczne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, w ramach Małopolskich Dni Książka i Róża w dniach 23–24 kwietnia 2018 r.

uczestnicy zajęć w Czytelni Głównej

Zajęcia „Nie bądź samotną różą – nawet tą najpiękniejszą” oraz „Rozkwitnąć jak Róża” pozwoliły młodym uczniom zapoznać się z pomysłem narodzin Małopolskich Dni Książki i jego hiszpańskim odniesieniem (legenda o św. Jerzym i Dniu Zakochanych). Warsztaty związane były również z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia), święta autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa.

uczestnicy zajęć w Czytelni Głównej

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Skawinie.