W dniach 20–24 kwietnia 2018 r. w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.

Naszą uczelnię reprezentowało siedmiu zawodników: Adrianna Cordova, Marta Cynkier, Gabriela Gacek, Patrycja Kural, Sonia Wołoszyn, Maciej Iskrzycki i Artur Lechowicz.

Członkowie sekcji pływackiej AZS UP dali z siebie wszystko, a najlepsze wyniki osiągnęła Sonia Wołoszyn, która zdobyła złoty medal w stylu motylkowym na dystansie 50 m w typach uczelni społeczno-przyrodniczych (29,76 s). Nie był to jednak koniec sukcesów naszej sekcji, ponieważ w stylu dowolnym na 50 m Sonia Wołoszyn zdobyła kolejny, tym razem srebrny, medal w typach uczelni społeczno-przyrodniczych, osiągając wynik 27,89 s. Sonia płynęła również w finale B w stylu dowolnym na 50 m i ukończyła go na 5. miejscu.

Sonia Wołoszyn na podiumSonia Wołoszyn z  trenerką dr Magdaleną Naczk-Musiał

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerce – dr Magdalenie Naczk-Musiał – sukcesu.