23 kwietnia 2018 r. jury konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” spośród kandydatów ubiegających się o tytuł „Studenta Kwietnia” wybrało Weronikę Kurek, studentkę I roku studiów I stopnia na kierunku Matematyka.

Największą pasją laureatki jest szeroko pojęty ruch, potęgowanie sprawności ciała, rozwój siły. „Od zawsze byłam miłośniczką wielu sportów drużynowych, gimnastyki oraz tańca. Próbowałam swoich sił w piłce ręcznej, biegach, crossficie, sportach sylwetkowych. Najlepiej jednak odnalazłam się w podnoszeniu ciężarów, a dokładniej w trójboju siłowym klasycznym” – mówi studentka.

Weronika Kurek z medalami

Weronika trenuje tę dyscyplinę od niespełna roku, jest zrzeszona z drużyną Wild Power Kraków. Ogrom pracy, sumienność, konsekwencja, reżim treningowy oraz talent, złożyły się na jej udział w zawodach już po trzech miesiącach treningu.

Poza własnym rozwojem, Weronika Kurek zaraża również innych pozytywną energią, inspiruje oraz motywuje do aktywności fizycznej, propaguje zdrowy styl życia, pomaga osobom cierpiącym na różne dolegliwości: otyłość, wady postawy, kontuzje. „Największą radość daje mi obserwowanie jak pozytywny wpływ na inne płaszczyzny życia ludzi ma aktywność fizyczna oraz wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Emanują optymizmem i radością. Jest to dla mnie nagrodą każdego dnia. Wśród nich są także studenci naszego Uniwersytetu” – dodaje laureatka.

Osiągnięcia Studentki:

• 1 miejsce w kategorii wagowej 67,5 kg Junior 23 lata z wynikiem 115 kg w przysiadzie na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, Zalesie 24–25 marca 2018 r.
  • 1 miejsce w kategorii wagowej 67,5 kg Junior 23 lata z wynikiem 127,5 kg w martwym ciągu na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, Zalesie 24–25 marca 2018 r.
  • 2 miejsce w kategorii wagowej 67,5 kg Junior 23 lata z wynikiem 55 kg w wyciskaniu leżąc na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, Zalesie 24–25 marca 2018 r.
  • 3 miejsce w kategorii wagowej 67,5 kg Teenagers-Junior 23 lata (kategoria Open) z wynikiem 91,5 pkt (55 kg) w wyciskaniu leżąc na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, Zalesie 24–25 marca 2018 r.

Weronika Kurek z Prorektor. ds. Studenckich dr hab. Katarzyną Potyrałą i Kamilem Firmantym
fot. Kamila Dąbrowa

Serdecznie gratulujemy.

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 500 zł (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 1500 zł (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).