Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję pt. „From Morals to the Macabre in Translation for Children” zorganizowaną przez Katedrę Dydaktyki Przekładu Instytutu Neofilologii UP. Inauguracja odbędzie się 4 kwietnia br. w gmachu głównym UP, przy ul. Podchorążych 2, a dwudniowe obrady w budynku UP przy ul. Karmelickiej 41.

Wydarzenie ma charakter jubileuszowy i jest organizowane z okazji przypadającego w 2018 roku 160-lecia ukazania się w języku polskim międzynarodowej klasyki dla dzieci pt. „Złota różdżka” („Der Struwwelpeter” autorstwa Heinricha Hoffmanna).

Wykłady plenarne wygłoszą znamienici naukowcy zasłużeni w badaniach nad literaturą dziecięcą, w tym nad książką obrazkową. Licznie reprezentowane będzie środowisko badawcze z całego świata (m.in. z USA, Finlandii, Niemiec, Chin, RPA, Węgier, Wielkiej Brytanii), wystąpienia konferencyjne zgłosili również polscy specjaliści zajmujący się tematyką przekładu dla dzieci i młodzieży.

strona organizatora