19 marca 2018 r. rozpoczęły się obrady Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych, której przewodniczy Rektor naszego Uniwersytetu – prof. Kazimierz Karolczak. Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

W czasie dwudniowej Konferencji (19–20 marca), Rektorzy Uczelni Pedagogicznych będą mogli w obecności: dr Edyty Bielak-Jomaa – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, prof. Zbigniewa Marciniaka – Przewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Bożeny Stawoskiej-Jundziłł – Przewodniczącej Zespołu nauk humanistycznych PKA oraz Anny Dakowicz-Nawrockiej – Zastępcy Dyrektora Departamentu Kształcenia Ogólnego MEN, omówić zagadnienia szczególnie ważne, związane ze szkolnictwem wyższym, kształceniem nauczycieli oraz wprowadzeniem RODO (Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych) w kontekście szkół wyższych.

Rektorzy Uczelni Pedagogicznych
fot. Adam Bobryk