16 drużyn żeńskich i 16 męskich wystąpiło w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Impreza trwała od 16 do 18 lutego 2018 r.

Nasze zawodniczki po raz kolejny trafiły do „grupy śmierci”. Pierwszy raz podczas tegorocznych półfinałów w Wałbrzychu, teraz na rozgrywkach finałowych w stolicy. W grupie tej znalazły się takie drużyny jak AZS UJ Kraków – Mistrz AMP 2018, PWSZ Wałbrzych – Wicemistrz AMP 2018, AWFiS Gdańsk – 9. miejsce AMP 2018 oraz AZS UP Kraków.

W piątek na Hali AWF w Warszawie zostały rozegrane krakowskie derby pomiędzy AZS UP i AZS UJ Kraków. Nasze futsalistki wykazywały się bardzo dobrą obroną i do ostatnich minut pierwszej połowy tablica wyników wskazywała 0:0. Niestety, mimo woli walki, nasze dziewczęta przegrały, jak się później okazało, z drużyną Akademickich Mistrzyń Polski 0:3.

Nasze piłkarki rozegrały kolejny mecz przeciwko PWSZ Wałbrzych. Ekipa AZS UP wykazała się stalową obroną, a przeciwniczkom było ciężko przebić się i oddać jakikolwiek strzał w kierunku bramki. W drugiej części spotkania nasza napastniczka Marta Biegańska zdobyła dwa gole dla AZS UP Kraków. Niestety, ostatecznie mecz skończył się wynikiem 4:2 dla PWSZ Wałbrzych.

Następnego dnia na Hali CSiR Bielany odbył się ostatni mecz w grupie przeciwko zawodniczkom AWFiS Gdańsk. W tym meczu zmęczenie poprzednim dniem rozgrywek dało o sobie znać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:6 oraz kontuzją Dominiki Biel.

Nie był to jednak koniec przygody z Akademickimi Mistrzostwami Polski dla naszych futsalistek. W walce o srebro w typach uczelni społeczno-przyrodniczych czekały na nie bowiem zawodniczki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Mimo braku naszych czołowych zawodniczek, Dominiki Biel oraz Andżeliki Kamieńskiej, nasze piłkarki nie poddały się i w drugiej połowie Marta Biegańska strzeliła decydującego gola dla AZS UP Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a tym samym nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w typach uczelni społeczno-przyrodniczych na Finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie.