Serdecznie zapraszamy na wystawy efektów ogólnopolskiego konkursu „ZAKŁÓCENIA/UMWELT” organizowane przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ekspozycje można obejrzeć w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie, ul. Zakopiańska 62 i w Międzynarodowym Centrum Kultury, ul. Rynek Główny 25.

W tym roku Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie ogłosił pierwszą edycję ogólnopolskiego konkursu ZAKŁÓCENIA. Tematem i tytułem edycji jest UMWELT (niem. środowisko, otoczenie). Przedmiotem konkursu są prace z zakresu sztuk wizualnych (malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, komiks, rzeźba, instalacja, obiekt, video, performance), dokumentacja i opis, projekty intermedialne, multimedialne, teksty (literackie lub krytyczne), projekty społeczne i edukacyjne (dokumentacja wydarzeń już zrealizowanych lub projekty działań dotyczących tematu wraz ze scenariuszami).

W Jury konkursu zasiedli przedstawiciele Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Warszawy, Szczecina. Kierownikiem i kuratorem konkursu jest Pani Małgorzata Wielek-M.

Prace finalistów można obejrzeć do 2 lutego 2018 roku.

Zapraszamy również na stronę ZAKŁÓCENIA/UMWELT.

Zapraszamy na wystawy „ZAKŁÓCENIA/UMWELT” (plakat)