25 stycznia 2018 r. Katedra Edukacji Historycznej Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza nauczycieli, doktorantów i studentów na spotkanie otwarte z aktorem teatru w Tel Awiwie, Amichai Pardo. Prelekcja w języku angielskim połączona z dyskusją rozpocznie się o godz. 16.00 w budynku UP przy ul. Podchorążych 2 w sali 337.

Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu „Kolokwiów historyczno-dydaktycznych”, których celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami, jakie przed nauczycielem i uczniem stawia współczesna edukacja.

Spotkania z praktykami, takimi jak Amichai Pardo, to okazja do poznania nowych form uczenia i samodzielnej edukacji. Aktor od lat gra główną rolę w sztuce „Korczak – Ten Matchboxes”. Podczas prelekcji i dyskusji opowie w jaki sposób można przedstawić historię za pomocą obrazu. Podpowie jak ciekawiej mówić współczesnej młodzieży o zagadnieniach z przeszłości.

Zaproszenie na „Kolokwium historyczno-dydaktyczne” (plakat)