Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Martinem Widmarkiem, jednym najpopularniejszych współczesnych szwedzkich autorów książek dla dzieci.

Termin:  25 października 2017 r., godz. 10.00
Miejsce:  Aula główna Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podchorążych 2, Kraków

Martin Widmark przedstawi wpływ literatury na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, rolę ilustracji w przekazywaniu treści utworów literackich oraz sposoby przekazywania literatury najmłodszemu pokoleniu. Pisarz zaprezentuje również efekty stworzonego przez siebie kilka lat temu programu autorskiego pt. „Czytająca klasa”, którego celem było nabycie umiejętności czytania ze zrozumieniem wśród dzieci i dorosłych.

Spotkanie autorskie pt. „O literaturze dla dzieci i nie tylko...” poprowadzi dziennikarka Radia Kraków Barbara Gawryluk.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu naukowo-kulturalnego pn. Białe noce w bibliotece, czyli tydzień z kulturą skandynawską

Plakat informujący o spotkaniu z Martinem Widmarkiem, 25 października 2017 r.