Klub Studencki „Bakałarz” zaprasza na spektakl „Bestiaire II” („Zwierzyniec”) w wykonaniu Théâtre de l’Entr’Acte, działającego przy Teatralnym Kole Naukowym Entr'Acte w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego.

Termin:  24 maja 2017 r. (środa), godz. 19.00
Miejsce:  Klub Studencki „Bakałarz”, ul. Ingardena 4
Wstęp wolny. Spektakl w języku francuskim

Spektakl „Bestiaire II” („Zwierzyniec II”) został zrealizowany na podstawie Bajek Jeana de La Fontaine i wierszy Wisławy Szymborskiej; nawiązuje do spektaklu „Bestiaire I”, przygotowanego w roku ubiegłym.

W bajce La Fontaine'a jesteś drapieżcą lub ofiarą. Ścigasz lub uciekasz. Okrążasz lub się wymykasz. Ileż tu ról i możliwości! Może tutaj, na scenie, znajduje się świat, w którym to ty ustalasz porządek? Tak jak we współczesnej opowieści o sarnie zatrzymanej w skoku...

Théâtre de l’Entr’Acte to francuskojęzyczny teatr założony w 1993 przez Janinę i Krzysztofa Błońskich przy Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ma w dorobku ponad dwadzieścia spektakli i udział w wielu międzynarodowych festiwalach.

Teatr Entr'Acte w spektaklu  Bestiaire I, fot. Grzegorz SzczepańskiSpektakl „Bestiaire II”
Théâtre de l’Entr’Acte w spektaklu „Bestiaire I”, fot. Grzegorz Szczepański