Zapraszamy na spotkanie literackie związane z ukazaniem się zbioru wierszy chilijskiego poety Felipe Gonzáleza Alfonso pt. „Zamszowe buty. Kronika śmierci Luisa Gonzáleza”.

Termin:  25 maja 2017 r. (czwartek), godz. 19.00
Miejsce:  LOKATOR, ul. Mostowa 1

Autor, jako trzynastoletni chłopiec, odnalazł w domu babki stare gazety, w których informowano o śmierci jego dziadka. To wydarzenie po latach zainspirowało go do stworzenia zbioru wierszy. Przekład „Zamszowych butów” jest owocem zespołowej pracy szesnaściorga studentów iberystyki z Instytutu Neofilologii UP oraz ich opiekuna dr. Marcina Sarny, który pisze: „Polska wersja to rezultat burzy mózgów i zespołowego działania – analizy, interpretacji, decyzji. I tak czytelnik ma szansę poznać tragiczną historię pewnego morderstwa, tyleż niepotrzebnego, co prawdziwego”.

W spotkaniu wezmą udział: Stephanie Alcántar, Marta Eloy Cichocka oraz Marcin Sarna – tłumacz, opiekun studentów iberystyki z Instytutu Neofilologii UP – autorów przekładu.

Książkę można nabyć za pośrednictwem strony internetowej Wydawnictwa Naukowego UP lub podczas spotkania.

Plakat informujący o spotkaniu literackim „Wiersz za wino, wino za wiersz”, 25 maja 2017