Dnia 27 kwietnia 2017 r. odbyły się warsztaty edukacyjne dla nauczycieli pt. „Jak wykorzystać media i nowoczesne technologie w edukacji? Nieznane zasoby, nowe ujęcia, innowacje”, zorganizowane w ramach międzynarodowej cyklicznej konferencji „Science – Society – Didactic” przez Interdyscyplinarne Centrum Badań Edukacyjnych, Studium Kształcenia Nauczycieli, Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego, Koło Młodych Naukowców, Dział Nauczania i Współpracy z Oświatą.

W programie warsztatów miały miejsce następujące aktywności:

• Interaktywna lekcja – tak, to możliwe! Marta Florkiewicz-Borkowska (Superbelfrzy RP)
  • Kodowanie dźwiękiem i ruchem, Piotr Kaja (ECS, Superbelfrzy Mini)
  • Jak uczyć, bawić się i kodować razem z uczniami: nowe technologie a partnerstwo nauczyciel – uczeń (z wykorzystaniem „Magicznego Dywanu”), Andrzej Peć (ECS, Funtronic), Krzysztof Eran Werber (Poczta Polska)

Po podsumowaniu działań warsztatowych odbyła się dyskusja dotycząca wykorzystania mediów i nowoczesnych technologii w edukacji. Uczestnicy wyrazili potrzebę zorganizowania kolejnych warsztatów oraz włączenia studentów specjalności nauczycielskiej do udziału w kolejnej edycji i wykorzystywania zaproponowanych rozwiązań w praktyce dydaktycznej. Moderatorem warsztatów był dr Stanisław Kowal.

Zapraszamy jutro (28 kwietnia 2017 r.) do udziału w drugim dniu konferencji w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Jęczmiennej 9.

Program VII Międzynarodowego Seminarium „Nauka – Społeczeństwo – Dydaktyka”, 27-28 kwietnia 2017 r. (PDF 238 KB)