24 stycznia 2017 r. (wtorek) w godz. 9.00–15.00 pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą udzielać porad studentom i pracownikom Uniwersytetu Pedagogicznego.

Akademickie konsultacje w zakresie ubezpieczeń społecznych

24 stycznia 2017 r. (wtorek)

• 9.00–12.00 – porady dla studentów i absolwentów
  • 12.00–15.00 – porady dla pracowników naukowych i administracyjnych

ul. Podchorążych 2, III p. pok. 324 (gabinet Dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki)

Studenci i absolwenci podejmujący pracę będą mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób egzekwować swoje prawa do ubezpieczeń społecznych, jakich formalności należy dopełnić zakładając własną działalność gospodarczą, jakie starania należy poczynić podejmując pracę poza Polską, itd.

Pracownicy naukowi i administracyjni będą mogli zaczerpnąć informacji związanych np. z ubieganiem się o emeryturę – w jaki sposób zebrać dokumentację i wypełnić wniosek, by uzyskać najkorzystniejsze warunki finansowe.

Dodatkowym atutem konsultacji będzie możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dzięki profilowi większość spraw związanych z tematyką ubezpieczeń społecznych można obsłużyć przez telefon lub Internet, można sprawdzić wszystkie swoje dane umieszczone w systemie informatycznym ZUS oraz wyliczyć prognozowaną wielkość przyszłej emerytury.

Dla wszystkich studentów i pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego wstęp wolny, wedle kolejności przyjścia. Zapraszamy!

Więcej o: Akademickie konsultacje w zakresie ubezpieczeń społecznych