Studenckie Koło Naukowe SNEC Uniwersytetu Pedagogicznego oraz XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie mają przyjemność poinformować, że 2 listopada 2016 r. ruszył konkurs „Hattersi”.

Nagrodą dla uczniów, którzy wykonają wszystkie pięć zadań konkursowych jest otrzymanie miana „Hatter” – finaliści otrzymają kapelusze, których założenie będzie się wiązało ze specjalną mocą działającą przez cały kolejny rok szkolny. Szczegóły na stronie: smarthatter.weebly.com

Zespoły uczniowskie przeszły już do drugiego etapu. Pierwszy etap, zatytułowany „Kraków – miejsce magiczne”, wymagał wykonania zadań związanych z historią i składał się z dwóch części (zob. pełna treść zadań z pierwszego etapu).

Część pierwszą stanowiła gra miejska zorganizowana w Krakowie w dniu 1 grudnia 2016. (zob. film relacjonujący działania zespołów z XXI Liceum Ogólnokształcącego).

Film relacjonujący działania zespołów z XXI Liceum Ogólnokształcącego

W części drugiej zespoły przygotowywały prezentacje multimedialne związane tematycznie z miastem Kraków (zob. prezentacje poszczególnych zespołów).

Liderem projektu jest dr Joanna Pitura (Uniwersytet Pedagogiczny, Filologia Angielska, Katedra Cyfrowej Edukacji Językowej).