Instytut Informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza na bezpłatny kurs przygotowujący do uzyskania licencji operatora w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.

Czym jest krótkofalarstwo? To hobby polegające na nawiązywaniu łączności radiowych między pasjonatami z całego świata. Krótkofalowcy nie tylko rozmawiają przez radio, ale również eksperymentują z wieloma ciekawymi technikami łączności i mają nawet własne satelity komunikacyjne.

Kurs składa się z 8 spotkań odbywających się cyklicznie w kolejne piątki i zakończy opcjonalnym wyjazdem, podczas którego będzie można przećwiczyć umiejętności praktyczne.

Jeśli chcesz:

• porozmawiać z ciekawymi ludźmi z całego świata
  • zapoznać się z podstawami radiotechniki
  • móc wysłać maila bez dostępu do internetu
  • móc samodzielnie budować urządzenia nadawcze
  • … i wiele innych

Koniecznie przyjdź na kurs!
Zapisać można się na Meetup

Kurs organizowany jest przez Klub Ryjek SP9KGP, Fundację Hackerspace Kraków oraz Instytut Informatyki Uniwersytetu Pedagogicznego.

Plakat informujący o kursie krótkofalarskim