Projekt badawczy przygotowany pod kierunkiem dr Łucji Farnik otrzymał finansowanie w ramach konkursu SONATINA 2 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt realizowany będzie w Instytucie Matematyki.

Projekt badawczy przygotowany przez dr. hab. Łukasza Binkowskiego z Instytutu Biologii otrzymał finansowanie w ramach konkursu MINIATURA 2 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki.

Serdecznie zapraszamy do Uniwersytetu Pedagogicznego na kolejną edycję Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie odbędzie się 28 września 2018 r. Na miłośników nauki czekają m.in. pokazy, warsztaty, wykłady, konkursy, gry.

Do 17 września 2018 r. można składać wnioski o finansowanie projektów badawczych do Narodowego Centrum Nauki w konkursach: SONATA BIS 8, HARMONIA 10, MAESTRO 10, SHENG 1.

25 maja 2018 r. podczas uroczystych promocji doktorskich i habilitacyjnych zostały wręczone dyplomy doktora i doktora habilitowanego 44 osobom, które w ostatnim czasie uzyskały stopnie naukowe doktora lub doktora habilitowanego w przewodach doktorskich i postępowaniach habilitacyjnych przeprowadzonych na Wydziałach i Instytucie Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkurs na pojedyncze działania naukowe MINIATURA 2, do którego wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do 31 grudnia 2018 r. Warto jednak złożyć wniosek wcześnie – przyjmowanie zgłoszeń może zostać wstrzymane, jeśli łączna wnioskowana kwota przekroczy dwukrotność zaplanowanych środków.

Do 15 czerwca 2018 r. można składać wnioski o finansowanie projektów badawczych do Narodowego Centrum Nauki w konkursach OPUS 15, PRELUDIUM 15.

Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki przedstawili listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez NCN w dniu 15 czerwca 2017 r. Do finansowania został zakwalifikowany projekt badawczy realizowany przez pracowników naszej Uczelni.

Do 31 marca 2018 r. można składać do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wnioski o stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło konkurs na realizację projektów w modułach „Uniwersalia 2.1”, „Uniwersalia 2.2” oraz „Dziedzictwo Narodowe” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.